sayfa içeriği
Dev rampanın kurulumu başladı
10 12 2014

Dev rampanın kurulumu başladı

Dev rampanın kurulumu başladı 10 Aralık 2014 11:30

Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle ülkemize taşınan FIS Snowboard Dünya Kupası, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından, 20 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşecek.

DEV RAMPANIN KURULUMU BAŞLADI
Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle Londra, Moskova, Quebec, Barcelona ve Stockholm gibi şehirlerin ardından ilk kez İstanbul’da düzenlenecek yarışma için İTÜ Maslak Kampüsü’nde 40 metre yüksekliğinde ve 110 metre uzunluğundaki dev rampanın kurulumuna başlandı. Bu rampa, bugüne kadarki yarışmalarda kurulan en yüksek rampa olma özelliğini taşıyacak. Yarışma için dünyanın en iyi sporcuları İstanbul’a gelirken, organizasyon için alana 350 ton yapay kar yığılacak.

20 Aralık Cumartesi günü, 19:00 – 19:45 saatleri arasında gerçekleşecek final yarışları NTV Spor'dan naklen yayınlanacak. Big Air kategorisinde düzenlenen yarışın en çarpıcı özelliği ise tarihte ilk defa kadınların da bu kategoride yarışması olacak. 

Snowboard yarışması’nın finalinde ise Athena izleyenleri coşturacak. Athena, yarış alanında gerçekleştirilecek konserde, şarkılarıyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

0
0
0
Yorum Yaz
BSG Gazete ecep Tayyip ERDOĞAN BSG QNET PROMOSYON QNET PROMOSYON